Proč je kolagen nejlepší přítel vaší krásy

Krása začíná uvnitř

Zatímco beauty trendy přicházejí a odcházejí, kolagen je v posledních letech skloňovaný ve všech pádech a aspiruje na to stát se dlouholetou stálicí ve světě krásy. Čím je tenhle pro tělo klíčový protein tak výjimečný, že jsme jej začali poctivě míchat do ranního latte? Kolagen tvoří až 30 % proteinu v našem těle. Je tak trochu všudypřítomný – v naší pleti, vlasech, nehtech, ale také kostech, chrupavkách, vazech a cévách. Smutná zpráva je, že od 25. roku života a také, když jsme hodně ve stresu (kdo není?) jeho množství začíná klesat a okolo 50. roku se snižuje na polovinu.

Není proto divu, že jsme inspirováni mantrou „krása začíná uvnitř“ začali kolagen doplňovat, aby naše pleť byla pevnější, pružnější a vrásky méně viditelné. Ani kolagen ale neumí zázraky přes noc. Důležitá je pravidelnost, trpělivost a čas. Pak stačí 4 až 8 týdnů a vaše pleť, nehty a vlasy mohou projít skutečnou proměnou.

Není kolagen jako kolagen

Kolagen pochází z živočišných tkání nejčastěji hovězího, rybího nebo vepřového původu. Velkou roli hraje také způsob, jakým je kolagen zpracován, protože některé formy naše tělo vstřebá lépe a snadněji než jiné.

Ve svém přirozeném stavu je kolagen tvořen dlouhými řetězci aminokyselin a v této neupravené formě se často používá v doplňcích stravy. Pro tělo lépe vstřebatelná je ale prémiovější forma kolagenových peptidů, také nazývaná hydrolyzovaný kolagen. Během procesu zvaném hydrolýza se řetězce aminokyselin štěpí do peptidů, tedy menších molekul, které mají vyšší rozpustnost, biodostupnost a vstřebatelnost.

Samotná technologie zpracování kolagenových peptidů je velká alchymie a ovlivňuje, jak moc velký užitek z kolagenu naše tělo má. Úspěšní výrobci si klinicky testují kvalitu a účinnost kolagenu a své postupy si nechávají patentovat. Právě patentované kolagenové peptidy jsou zárukou té nejlepší možné kvality. Pro doplňky WeCare jsme si vybrali patentované bioaktivní kolagenové peptidy Verisol®P , u kterých má výrobce svůj unikátní technologický postup zpracování a studiemi prokázané zlepšení v pevnosti a pružnosti pleti a viditelnosti vrásek.

Bez vitamínu C to nejde

Dočetli jste až sem? Pak pro vás máme jedno důležité tajemství. Kolagenové peptidy potřebují další spojence, kteří podpoří jejich vstřebatelnost a účinnost. V týmu s kolagenem musí být vitamin C, který je nezbytný pro správnou tvorbu kolagenových vláken, také zinek s biotinem, které podporují zdraví pokožky, a neměly by chybět ani antioxidanty jako vitamin E a selen, které chrání pleť před předčasným stárnutím. Pouze správně sestavená kombinace účinných složek umožňuje kolagenu fungovat. Bez nich tělo kolagen z velké části bez užitku vyloučí. A my jsme si jistí, že vaše pleť má raději příběhy se šťastným koncem, jinak známým jako about your BEAUTY.