Jak zlepšit paměť, koncentraci a výkonnost

Zatímco váš mozek by rád zůstal ve slastném prázdninovém módu, váš inbox se s nástupem podzimu neúprosně plní a vy víte, že namísto bezmyšlenkovitého brouzdání internetem potřebujete vybičovat svou produktivitu na maximum. Jak ale dopřát svému mozku optimální podmínky, abyste se na svou koncentraci a výkon mohli na 100 % spolehnout?

Kde se toulá můj mozek?

Taky máte někdy pocit, že si váš mozek lítá někde v oblacích, vaše myšlenky si chaoticky výří a celé je to zastřené těžkopádnou mlhou? Vítejte ve 21. století. Podle posledních vědeckých průzkumů je špatné soustředění ovlivněnou celou řadou příčin, ale mezi obvyklé podezřelé patří především přetížení informacemi, které se na nás bez ustání valí z emailů, sociálních sítí a médií. V kombinaci s chronickým stresem, nedostatkem spánku a nekvalitní stravou náš mozek může zastřít mozková mlha. Tento novodobý termín popisuje stav, který mnoho z nás důvěrně zná - vaše mysl je zamlžená, nemůžete se soustředit, špatně se vám přemýšlí a rozhoduje, jinak řečeno máte pocit, že váš mozek pracuje ve zpomaleném módu. Mozková mlha je často spojována také s COVID-19, který může v těle spustit imunitní reakce způsobující zánět v mozku a nervovém systému. Pokud tento stav přetrvává déle než samotná akutní fáze nemoci, říká se mu dlouhodobý covid trvající týdny, měsíce i déle.

Emoce na houpačce

Mozková mlha a s ní související problémy se soustředěním dokážou pěkně zamávat naší psychickou pohodou. Ať už vám trvá nekonečně dlouho dopsat email, zapomínáte důležité úkoly nebo se vám těžko vnímá prezentace na pracovní poradě, všechny tyhle zdánlivě malé věci mohou dohromady vést k frustraci, podráždění a stresu. Že se necítíte ve své kůži může mít dopad na vaše sebevědomí nebo chuť do sociálních interakcí, které začne provázet pocit úzkosti a strachu.

Jak udržovat mozek ve formě

Pokud je problém s koncentrací a mentální mlha i vaše téma, poradíme vám, na jaké oblasti se soustředit, abyste se začali cítit lépe. Svatou trojici v tomto případě tvoří dostatek kvalitního spánku, pestrá a vyvážená strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty, vitamíny a minerály a pravidelný pohyb, který stimuluje prokrvení mozku.

Ač se tahle obligátní rada lépe říká než realizuje, důležité je také minimalizovat stres. Tady může pomoci plánovací systém, který vnese do vašich dnů lepší organizaci, a v ideálním případě vám ponechá prostor pro relaxaci. Královna odpočinku, meditace, je totiž tisíciletími prověřený klíč ke klidné mysli a lepší koncentraci a je navíc zárukou, že se v těchto okamžicích odstřihnete od všech rušivých faktorů a věnujete čas jen sami sobě.

Extra péče o vaši paměť a mentální zdraví

Ať už procházíte náročným obdobím nebo vám jen nároky moderní doby připadají těžko zvladatelné, na podporu mentálního zdraví se dá vždy dělat něco navíc. Vedle vyváženého životního stylu jsou to strategicky zvolené doplňky stravy, které vám pomohou maximalizovat svůj kognitivní potenciál – odstranit mentální mlhu, posílit paměť a koncentraci. 

Doplněk about your FOCUS udržuje zdravé mozkové buňky pomocí patentované látky Cognizin, zlepšuje paměť a soustředění díky ájurvédou proslavené látce Ashwagandha KSM-66, zatímco extrakt Bacowize přispívá k odstranění úzkostí a zlepšuje učení. Tohle účinné trio doplňují funkční medicínou osvědčené přírodní látky jako například ženšen, zelený čaj, rozchodnice růžová, ginkgo biloba, ale také adaptogenní houby a antioxidanty, které společně mají progresivními vlivy na lidský mozek i celý organismus.

wecare_focus_magazin