Jak dostat imunitu na podzim do formy

Těšili jste se na procházky barevným spadaným listím a štiplavý chladný vzduch a místo toho jste museli přemístit svá vyčerpaná a nachlazením paralyzovaná těla pod peřinu? I tak může vypadat realita podzimních dnů, které mají nepříjemný vedlejší efekt na naše zdraví – oslabenou imunitu.

Proč je podzim kritické období pro naši imunitu

Důvodů, proč je právě podzim kritickou sezónou pro naši imunitu je několik. Mezi ty hlavní patří úbytek slunečního svitu a s ním související nedostatek vitamínu D, v kombinaci s častějším pobytem v uzavřených prostorách, kde je koncentrace virů a bakterií nebezpečně vysoká. Jakmile se přidají velké rozdíly teplot a stres, který poslední měsíce roku a předvánoční období provází, dokáže tahle kombinace položit na lopatky i zdravým životním stylem zocelené jedince.

Samotné nachlazení nebo angína je vyústěním oslabeného imunitního systému, ale tělo často vysílá další signály ve formě bolestí zad, migrény nebo chronické únavy, kterými volá o pomoc. Pokud chcete letos jeho volání vyslyšet a podpořit svou imunitu, poradíme vám, na co se zaměřit.

Jak podpořit imunitu

Není překvapením, že zdraví začíná na talíři. Kombinace pestré sezónní stravy, která obsahuje co nejméně průmyslově zpracovaných potravin a alkoholu, a naopak je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vitamin C a zinek je prvním krokem. Pravidelný pohyb v kombinaci s odpočinkem je další důležitou ingrediencí. Během chladných měsíců je dokonalou formou relaxace pobyt ve wellness, během kterého můžete kombinovat saunování s otužováním. Oboje zlepšuje cirkulaci krve, čímž efektivněji přenáší bílé krvinky a další imunitní buňky do tkání, kde mohou bojovat s infekcí. I rychlá každodenní studená sprcha zvyšuje vaši odolnost vůči chladu a redukuje tak riziko nachlazení a infekce.

Aby tělo mělo dost prostoru na ozdravné procesy, je nezbytný také spánek. Pravidelný spánkový režim v dobře vyvětrané místnosti s kvalitní matrací můžete doplnit také tlumeným večerním osvětlením a omezením obrazovek mobilu, televize a počítače. Pozdní káva nebo konzumace alkoholu kvalitě spánku moc nepřidá, a je proto lepší se ji vyhnout. I malé změny ve spánkové hygieně pomůžou vyladit a zlepšit váš spánek a celkové zdraví.

Pokud letos chcete dát sebe, své zdraví a svou imunitu na první místo, je nezbytné během náročného podzimního období zařadit také správně zvolené doplňky stravy. My jsme výběr těch nejúčinnějších látek vyladili ve spolupráci s předními farmaceuty a najdete je v nápoji about your IMMUNITY. Mix betaglukanů podporujících imunitu a tvorbu protilátek, protizánětlivé kurkumy a cordycepsu, rakytníku bohatého na vitamín C a echinacey, která pomáhá tělu bojovat s mikroby, viry a bakteriemi je vaším drinkem poslední záchrany. Dopřávejte jej tělu preventivně během podzimních plískanic nebo jako nepostradatelnou podporu během nemoci.