Jak o sebe správně pečovat?

Moderní život s sebou přináší mnohá úskalí, kterým čelí každý z nás. Každodenně nás provází stres a shon a ovlivňuje nás spousta vnějších faktorů, které způsobují psychickou i fyzickou nepohodu.

Kombinace sedavého zaměstnání, nepravidelné a nevyvážené stravy, prakticky neustálé přítomnosti záření modrého světla displejů, agresivních slunečních paprsků či znečištění životního prostředí se zákonitě projeví na tom, jak vypadáme a jak se cítíme. 

Ruku na srdce, zná to každý z nás, velmi často se o sebe nestaráme tak, jak by naše tělo potřebovalo. Pro sebe sama zkrátka nejsme na prvním místě a své vlastní potřeby se snažíme upozadit, jak dlouho to jen jde. Snažíme se tu být pro druhé, pečujeme a jsme oporou pro rodinu a přátele i v případech, kdy my sami strádáme. Přitom je to stejné jako s kyslíkovými maskami v letadle. Nejdřív je třeba zajistit sebe, abychom mohli spolehlivě pomoct druhým.

Stejně jako všichni trochu zavíráme oči před dokonale zdravým životním stylem, opomíjíme také negativní dopady a projevy životního stylu na náš organismus. Často je neřešíme včas, zanedbáváme prevenci a nejsme v osobní péči důslední. Projevy jsou přitom pro každého z nás různé. Život nám ztěžuje únava a vyčerpání, jsme častěji nemocní a trvá nám déle uzdravit se. Nedostatek živin, vitamínů a minerálů se může projevit na kvalitě pokožky, vlasů i nehtů. Stres či hormonální výkyvy mohou zhoršit už tak náročné období menopauzy a stres se podepisuje také na nedostatku kvalitního spánku i na poklesu sexuální vitality a chuti na intimním vyžití.

Abychom ale nebyli jenom negativní, někdy je řešení problému jednoduché. Někdy stačí maličká změna v každodenním životě, která následně přinese ovoce. Není třeba zásadní zásah do životního stylu, není třeba všechno od základů překopat. Cestou k lepšímu pocitu a fyzickému i mentálnímu zdraví jsou drobné úkony, jež nezaberou skoro žádný čas, ale jejich konečný efekt na sobě rychle pocítíte. Pečovat o sebe není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát… 


Proto ve WeCare zahajujeme tažení za zdravějším, krásnějším a spokojenějším „já“. Začněte o sebe pečovat a věnujte si stejnou starost, jakou poskytujete svým nejbližším. Najděte si každý den chvíli a cílevědomě si dopřejte to, co skutečně potřebujete. Pamatujte, odpočinek je stejně důležitý jako práce, zdravou stravu a vyvážený životní styl nic nenahradí, ale existuje spousta pomocníků, s nimiž lze mnohem lépe zvládnout akutní problém i zajistit důslednou prevenci. Investujte do sebe. Zasloužíte si to!